UN POMPIER CAMPION

Plutonierul Ionuţ Lepădatu, a reprezentat cu succes România la “Campionatele Europene de Culturism şi Fitness”.  Acesta a fost medaliat cu argint la categoria sa de concurs, reuşind să se remarce pe plan internațional.

Plutonierul major Ionuţ Lepădatu din cadrul I.S.U Mehediniţi, a participat, în perioada 1-6 mai, la „Campionatele Europene de Culturism şi Fitness” . Evenimentul sportiv s-a desfăşurat în Spania, iar pompierul mehedințean a obţinut medalia de argint la categoria Men`s Physique – 174 cm.

Pompierul este angajat al Inspectoratului pentru Situaţii de Urgenţă “Drobeta” din anul 2010. Datorită performanţelor sportive deosebite a fost selectat pentru a face parte din lotul sportiv al inspectoratului. La toate competiţiile la care a participat a reuşit să obţină medalii și trofee importante.

Următoarea competiţie la care pompierul mehedinţean va participa va fi în perioada 17-19 mai în Grecia, unde se va desfăşura Campionatul Balcanic de Culturism şi Fitness.