CUPA LICEELOR LA FOTBAL

Colegiul Naţional „Traian” din Drobeta Turnu Severin a câştigat ediţia 2019 a Cupei Liceelor la fotbal. În finală ei s-au întâlnit cu echipa liceului Lorin Sălăgeanu de care au trecut, nu fără dificulutate. Tinerii au primit diplome, medalii, cupe şi premii din partea organizatorilor – un hypermarket din Drobeta Turnu Severin, în parteneriat cu Asociația de Minifotbal Mehedinți și Inspectoratul Școlar Județean Mehedinți.

Elevii care învață la liceele din judet au avut și în acest an posibilitatea de a-și dovedi aptitudinile fizice, capacitatea de a lucra în echipă şi talentul, la competiţia de fotbal-Liga liceelor 2019! În finală s-au întâlnit echipele de fotbaliști de la Colegiul Național Traian și de la liceul Lorin Sălăgeanu.

Organizatorii au oferit premii speciale și pentru jucătorii care s-au evidențiat pe parcursul meciurilor disputate.

Traianiștii vor merge mai departe și vor reprezenta judetul la faza zonală a competiției. Pe locul II s-a clasat echipa liceului Lorin Sălăgean, iar a treia pozitie a podiumului a fost ocupată de echipa liceului Doctor Victor Gomoiu din Vînju Mare.